F1-kalenteri kasvaa useilla kisoilla? – "Huhu kadulla"
![](https://www.suomif1.com/app/themes/media-theme/assets/img/lazy-placeholder.png)
Pitkän linjan F1-toimittaja ja Caterhamin hallituksen jäsen Joe Saward huhuilee blogissaan, että ensi vuonna nähdään varsinainen mammuttikisakalenteri.
– Huhu kadulla on, että mestaruussarja 2013 saattaisi sisältää 23 osakilpailua, mikäli tallit allekirjoittavat uuden Concorde-sopimuksen ennen vuoden loppua, Saward kirjoittaa.
– Uusi sopimus vaikuttaa sisältävän 20 kisaa sekä joukon mahdollisia ekstroja. Iso kysymys on se, että mitä kalenterissa tulee olemaan ja mitä ei, ottaen huomioon, että kaikki kisat eivät ole taloudellisesti terveitä.
Vastaavanlaisia arvioita kalenterin koosta on tehty aiemminkin.
Voita 1000€ lahjakortti ruokakauppaan!
- Vastaa muutamaan nopeaan kysymykseen.
- Osallistu arvontaan.
- Voit voittaa 1000€ lahjakortin ruokakauppaan!
- Toto Wolff lataa tiukat säännöt Valtteri Bottakselle – ”Hän saa pitää ruman hiustyylinsä”
- Valtteri Bottakselta karu paljastus – petettiin tylysti sopimusneuvotteluissa
- Lewis Hamilton kolaroi Barcelonan testissä – brittimestarin ajovirheellä valitettavat seuraukset Ferrarille
- Valtteri Bottas lähellä sopimusta hallitsevan F1-mestarin kanssa
- Monte Carlon spesialisti teki sen jälleen – Kalle Rovanperälle torjuntavoitto
- EK17: Kalle Rovanperän rengasvalinta osui nappiin – rengaspeli herätti taistelun kärkisijoista henkiin
- EK16: Sami Pajari rysäytti ulos ja keskeytti – kaksi Toyotaa pihalle
- EK15: Kalle Rovanperällä huumori vähissä: ”Ei ole vastauksia”
- EK14: Ott Tänakilta hirmuinen hyökkäys – Kalle Rovanperällä ei kulje: ”Ei ongelmia, mutta ajat ovat hirveitä”
- EK13: Kalle Rovanperä putosi sijan – ”Tuntui hyvältä, mutta kello näyttää pahalta”