Kimi Räikkösen suoritukset hämmästyttävät – ”Hän saattaa olla parempi kuin koskaan”
Kuva: Getty Images
Kimi Räikkösen alkukausi formula ykkösissä saa hurjia kehuja ex-kuski Martin Brundlelta.
Räikkönen voitti kauden avauskisan Australiassa ja on nyt Malesian viikonlopun nopein kuljettaja perjantain jälkeen. Brundle arvelee ex-mestarin olevan mahdollisesti elämänsä iskussa tällä hetkellä.
– Kimi ajaa upeasti. Hän saattaa olla parempi kuin hän on koskaan ollut tai ainakin yhtä hyvä kuin hän oli parhaimmillaan ensimmäisellä osalla uraansa, Brundle sanoi Sky Sportsille perjantaina.
– Minä uskon yhä, että Red Bull on nopein auto, mutta Kimillä on aivan yhtä hyvä mahdollisuus voittoon tässä kisassa kuin kenellä tahansa.
Voita 1000€ lahjakortti ruokakauppaan!
- Vastaa muutamaan nopeaan kysymykseen.
- Osallistu arvontaan.
- Voit voittaa 1000€ lahjakortin ruokakauppaan!
- Toto Wolff lataa tiukat säännöt Valtteri Bottakselle – ”Hän saa pitää ruman hiustyylinsä”
- Valtteri Bottakselta karu paljastus – petettiin tylysti sopimusneuvotteluissa
- Lewis Hamilton kolaroi Barcelonan testissä – brittimestarin ajovirheellä valitettavat seuraukset Ferrarille
- Valtteri Bottas lähellä sopimusta hallitsevan F1-mestarin kanssa
- Monte Carlon spesialisti teki sen jälleen – Kalle Rovanperälle torjuntavoitto
- EK17: Kalle Rovanperän rengasvalinta osui nappiin – rengaspeli herätti taistelun kärkisijoista henkiin
- EK16: Sami Pajari rysäytti ulos ja keskeytti – kaksi Toyotaa pihalle
- EK15: Kalle Rovanperällä huumori vähissä: ”Ei ole vastauksia”
- EK14: Ott Tänakilta hirmuinen hyökkäys – Kalle Rovanperällä ei kulje: ”Ei ongelmia, mutta ajat ovat hirveitä”
- EK13: Kalle Rovanperä putosi sijan – ”Tuntui hyvältä, mutta kello näyttää pahalta”