Hamilton hermostui Vettel-huhuista – ”Ei tule tapahtumaan”
Lewis Hamilton on tyrmännyt Espanjan GP:n alla nousseet huhut, että Mercedes halajaisi Red Bullin Sebastian Vettelin palveluksia.
Mercedeksen hallituspomo Niki Laudan raportoitiin olevan innokas korvaamaan Nico Rosberg hallitsevalla maailmanmestarilla brackleylaistallissa. Hamilton kommentoi asiaa suorasukaisesti.
– Se ei ole mitään sellaista, mitä minun on mietittävä, sillä se ei tule tapahtumaan, Hamilton tokaisi Sky Sportsin mukaan.
– Nico ajoi paalulle, joten hänellä selvästikin on nopeutta ja ansaitsee paikkansa tällä. Minä puolestani olen juuri tullut talliin, enkä aja yhtään hullummin, joten en usko heidän olevan etsimässä korvaajaa minulle.
– Tällä ei ole vaikutusta minuun pienimmässäkään määrin. Miksi pitäisi olla? Minulla on hyvä tunne tallissani. Minulla on vahva sopimus ja hyvä lakimies, kuten Mercedekselläkin.
Voita 1000€ lahjakortti ruokakauppaan!
- Vastaa muutamaan nopeaan kysymykseen.
- Osallistu arvontaan.
- Voit voittaa 1000€ lahjakortin ruokakauppaan!
- F1-hylkiö sopimukseen Ferrari-tallin kanssa – petaa paikkaa Cadillacille?
- Toto Wolff lataa tiukat säännöt Valtteri Bottakselle – ”Hän saa pitää ruman hiustyylinsä”
- Valtteri Bottakselta karu paljastus – petettiin tylysti sopimusneuvotteluissa
- Lewis Hamilton kolaroi Barcelonan testissä – brittimestarin ajovirheellä valitettavat seuraukset Ferrarille
- Valtteri Bottas lähellä sopimusta hallitsevan F1-mestarin kanssa
- Monte Carlon spesialisti teki sen jälleen – Kalle Rovanperälle torjuntavoitto
- EK17: Kalle Rovanperän rengasvalinta osui nappiin – rengaspeli herätti taistelun kärkisijoista henkiin
- EK16: Sami Pajari rysäytti ulos ja keskeytti – kaksi Toyotaa pihalle
- EK15: Kalle Rovanperällä huumori vähissä: ”Ei ole vastauksia”
- EK14: Ott Tänakilta hirmuinen hyökkäys – Kalle Rovanperällä ei kulje: ”Ei ongelmia, mutta ajat ovat hirveitä”