Bernie Ecclestone oikeudessa: ”Tämä oli meille vaikea päivä”
Bernie Ecclestone oli yhdessä vaimonsa Fabiana Flosin kanssa oikeudessa, kun Sao Paulossa käsiteltiin Ecclestonen anopin kidnappaustapausta.
Flosin äiti Aparecida Schunck kidnapattiin Brasiliassa heinäkuussa ja hänestä vaadittiin 35 miljoonan euron lunnasrahoja. Kidnappaaja oli Ecclestonen entinen helikopteripilotti, joka uhkasi katkaista uhrinsa kaulan, jos ei saisi rahoja. Syytteessä on myös kuusi muuta henkilöä.
Oikeuden istunto kesti kolme tuntia.
– Tämä oli meille todella vaikea päivä. Meidän piti kuunnella kaikki yksityiskohdat, se toi mieleen ne kammottavat päivät, kun äitini oli kidnapattuna, Flosi sanoi SPTV:lle.
– Nyt voimme vain odottaa, että oikeudenmukainen tuomio langetetaan näille henkilöille.
Voita 1000€ lahjakortti ruokakauppaan!
- Vastaa muutamaan nopeaan kysymykseen.
- Osallistu arvontaan.
- Voit voittaa 1000€ lahjakortin ruokakauppaan!
- F1-hylkiö sopimukseen Ferrari-tallin kanssa – petaa paikkaa Cadillacille?
- Toto Wolff lataa tiukat säännöt Valtteri Bottakselle – ”Hän saa pitää ruman hiustyylinsä”
- Valtteri Bottakselta karu paljastus – petettiin tylysti sopimusneuvotteluissa
- Lewis Hamilton kolaroi Barcelonan testissä – brittimestarin ajovirheellä valitettavat seuraukset Ferrarille
- Valtteri Bottas lähellä sopimusta hallitsevan F1-mestarin kanssa
- Monte Carlon spesialisti teki sen jälleen – Kalle Rovanperälle torjuntavoitto
- EK17: Kalle Rovanperän rengasvalinta osui nappiin – rengaspeli herätti taistelun kärkisijoista henkiin
- EK16: Sami Pajari rysäytti ulos ja keskeytti – kaksi Toyotaa pihalle
- EK15: Kalle Rovanperällä huumori vähissä: ”Ei ole vastauksia”
- EK14: Ott Tänakilta hirmuinen hyökkäys – Kalle Rovanperällä ei kulje: ”Ei ongelmia, mutta ajat ovat hirveitä”