Äidin ylpeyttä lapsestaan – kuva Corinna Schumacherista seuraamassa poikansa Ferrari-debyyttiä ihastuttaa
Kuva: Getty Images
Mick Schumacherin eilinen testipäivä Ferrarin ratissa oli suuri hetki kaikille, mutta erityislaatuinen se oli taatusti äidille Corinna Schumacherille.
Miehensä Michael Schumacherin urotekoja läheltä seurannut Corinna Schumacher sai ihastella poikansa jatkavan isänsä jalanjäljillä. F1-sarja julkaisi Instagram-tilillään kuvan, joka ei jätä taatusti ketään kylmäksi.
Kuvassa Corinna katsoo radalla ohi kiitävää Mickiä varikkomuurilta. Vaikka äidin ilmettä ei kuvastä voi nähdä, tiivistää kuvateksti oleellisen.
– Ylpeys.
Katso kuva alta tai tästä.
LUE MYÖS:
Voita 1000€ lahjakortti ruokakauppaan!
- Vastaa muutamaan nopeaan kysymykseen.
- Osallistu arvontaan.
- Voit voittaa 1000€ lahjakortin ruokakauppaan!
- F1-hylkiö sopimukseen Ferrari-tallin kanssa – petaa paikkaa Cadillacille?
- Toto Wolff lataa tiukat säännöt Valtteri Bottakselle – ”Hän saa pitää ruman hiustyylinsä”
- Valtteri Bottakselta karu paljastus – petettiin tylysti sopimusneuvotteluissa
- Lewis Hamilton kolaroi Barcelonan testissä – brittimestarin ajovirheellä valitettavat seuraukset Ferrarille
- Valtteri Bottas lähellä sopimusta hallitsevan F1-mestarin kanssa
- Monte Carlon spesialisti teki sen jälleen – Kalle Rovanperälle torjuntavoitto
- EK17: Kalle Rovanperän rengasvalinta osui nappiin – rengaspeli herätti taistelun kärkisijoista henkiin
- EK16: Sami Pajari rysäytti ulos ja keskeytti – kaksi Toyotaa pihalle
- EK15: Kalle Rovanperällä huumori vähissä: ”Ei ole vastauksia”
- EK14: Ott Tänakilta hirmuinen hyökkäys – Kalle Rovanperällä ei kulje: ”Ei ongelmia, mutta ajat ovat hirveitä”